Zobacz jaki "Tu będzie Teatr"

28 czerwca o godz. 19.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na koncert „To jest ten moment” z udziałem gwiazd sceny musicalowej, który rozpocznie niezwykłe wydarzenie kulturalne pt.„Tu będzie Teatr”. Termin nie jest przypadkowy, ponieważ Teatr Muzyczny powstał w 1956 roku, co jest niezwykłą koincydencją z wydarzeniami Poznańskiego Czerwca.

 W programie znajdą się między innymi trzy utwory z musicalu „Pippin”, którego premiera odbędzie się 7 września 2019 roku. Dwa z nich wykona Kuba Badach, dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Oprócz niego wystąpią również: Janusz Kruciński, Edyta KrzemieńKatarzyna Rościńska oraz soliści i zespół Teatru Muzycznego. Reżyserem koncertu jest Paulina Andrzejewska, która od czerwca pełni funkcję zastępcy Dyrektora ds. artystycznych.


 O godz. 20.30 rozpocznie się musical „Zakonnica w przebraniu”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. W rolach głównych będzie można zobaczyć Karolinę TrębaczBarbarę Melzer oraz Edytę Krzemień.

 29 czerwca od godz.10.30 najmłodsi obejrzą „Koziołka Matołka i zagadkę ratuszowej wieży” oraz koncert zatytułowany „Kids for Kids” z udziałem dzieci ze Szkoły Musicalu ERATO w Poznaniu. 

Część trzecia, skierowana przede wszystkim do seniorów, rozpocznie się o godz. 13.00. W programie znalazły się koncerty BUM BUM ORKeSTAR, Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele i „Tango Fogg” z udziałem Radosława Elisa, który wykona piosenki Mieczysława Fogga w nowych aranżacjach. 

Ostatnim punktem programu o godz. 21.00 będzie finał Malta Festival Poznań, czyli koncert „Operetta! Żyjesz w Matrixie”.

 

„Tu będzie Teatr” odbędzie się przy ulicy Skośnej 1, czyli w miejscu, gdzie powstanie nowa siedziba poznańskiego Teatru Muzycznego. Na miejscu powstanie także specjalna strefa gastronomiczna. Ostatnie bilety w cenie 10-30 zł dostępne są na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz na Bilety24.pl.