"Zakonnica w przebraniu" w Chorzowie

Musical "Zakonnica w przebraniu" w reżyserii Michała Znanieckiego zapowiada chorzowska scena muzyczna. Premiera w kwietniu przyszłego roku.

To będzie jeden z popularniejszych tytułów musicalowych tego sezonu. Przypomnijmy, musical Glenna Slatera i Alana Menkena, z librettem Cheri i Billa Steinkellnerów, w przekładzie i reżyserii Jacka Mikołajczyka wciąż na afiszu Teatru Muzycznego w Poznaniu (najbliższe spektakle w październiku). Na czerwiec 2020  zaplanowano premierę "Sister Act" w reżyserii Antoniusza Dietziusa na scenie Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Teraz do fanów musicalu zrealizowanego na podstawie  filmu z 1992 roku ze wspaniałą Whoopi Goldberg w roli głównej, dołączą mieszkańcy Śląska. W kwietniu na scenie Teatru Rozrywki obejrzymy inscenizację w reżyserii Michała Znanieckiego.

To nie koniec nowości. Teatr Rozrywki zaprasza w grudniu na koncert sylwestrowy (reż. Anna Ratajczyk i Łukasz Skrzypecki), który będzie muzyczną podróżą przez najpiękniejsze filmowe utwory.  Nieco wcześniej, bo już w listopadzie "Kura na plecach" w reżyserii Zbigniewa Stryja na Małej Scenie. Znakomita czarna komedia, która zaczyna się informacją o popełnionym morderstwie, jak w filmach Hitchcocka - napięcie rośnie. Pani Kobald odkrywa po czterdziestce, że życie nie kończy się na domku z ogródkiem. Pewnego dnia znajdzie się na posesji swojego najbliższego wroga i sąsiada. Nieoczekiwanie spotkanie przeciągnie się do późnej nocy. Co wyniknie z takiego spotkania?

Nie zabraknie również dotychczasowych produkcji musicalowych Teatru Rozrywki, w tym ubiegłoroczny premier. Do końca roku obejrzymy m.in. "Hotel Westminster", "Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając", "Cabaret", "Zorro", "Stańczyk. Musical", "Młody Frankenstein", "Bulwar Zachodzącego Słońca", "Producenci"

W tym sezonie, jako jeden z pierwszych teatrów musicalowych w Polsce zaprosi widzów na wybrane spektakle Teatru Rozrywki w Chorzowie na Dużej Scenie, dostępne dla osób z dysfunkcją
słuchu i wzroku, dzięki współpracy z Fundacją Kultura bez barier. Szczegóły na www.teatr-rozrywki.pl