Wortmann i Gigiel zaśpiewają Sondheima

27 kwietnia podczas Festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi, niecodzienna okazja do spotkania z twórczością Stephena  Sondheima. W koncercie wystąpią Marcin Wortmann i Anna Gigiel z towarzyszeniem z zespołu muzycznego. 

Łódzki koncert "Sondheim, którego nie znamy" to tylko nieco skromniejsza (pod względem instrumentarium) wersja "Sondheim Symfonicznie", będącego doktoranckim koncertem Marcina Wortmanna. Aktor scen muzycznych w 2018 roku wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, zaprezentował musicalowe songi Sondheima w olsztyńskiej filharmonii. 

Wybór utworów nie jest przypadkowy. W musicalowych songach pojawią się motywy relacji międzyludzkich, miłości, fascynacji, uczuć i emocji. Zabrzmią m.in. “Epiphany” i niesamowita “Johanna” z “Sweeny Tood”, “Someone is waiting”, “Multitude of Amy’s” i dynamiczne “Being Alive” z “Company”. Cudownie zaśpiewany “In praise of women” z musicalu “A little night music”, dopełni song z tego samego spektaklu “You must meet my wife” (tu spodziewajcie się duetu z Anią Gigiel). Na niesamowite wrażenia nastawcie się podczas wykonania “Everybody says don’t” z “Any can whistle” oraz “Ariadne” z “The Frogs”. Wiele wzruszeń dostarczy Wam wykonanie “Is this what you call love” z “Passion”.

W wielu wywiadach Marcin Wortmann podkreślał, że jednym z celów jego koncertu jest przybliżenie dorobku Sondheima. Trzeba przyznać, że wziął na siebie odpowiedzialną rolę. Stephen Joshua Sondheim, amerykański kompozytor musicali oraz autor tekstów piosenek, urodził się w 1930 roku. Napisał również teksty do kilku musicali innych kompozytorów (West Side Story, Gypsy, Do I Hear a Waltz?). Laureat nagrody Pulitzera za scenariusz do musicalu "Niedziela w parku z Georgem". W 1991 odebrał Oscara za najlepszą piosenkę Sooner or Later (zaśpiewaną przez Madonnę) do filmu Dick Tracy.

Marcin Wortmann ma na swoim koncie 18 różnych tytułów musicalowych i ponad 3,5 tysiąca zagranych spektakli. Gra na skrzypcach, tańczy, jest śpiewakiem operowym, wokalistą jazzowym. W tym sezonie oglądamy go w "Pilotach", "Madagaskarze" "Nędznikach" i "Doktorze Żywago". Wkrótce zobaczymy go w "next to normal" w Teatrze Syrena.

Z kolei Anna Gigiel to aktorka i wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Od 2005 roku związana z Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie można zobaczyć ją w spektaklach w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku (niesamowita Lara w "Doktorze Żywago"), w Teatrze Variete w Krakowie oraz w Teatrze Syrena.

Na Sondheima zapraszamy do Teatru Muzycznego w Łodzi 27 kwietnia o 18:00