Sześć dziewczyn z ukulele. Premiera we Wrocławiu

Za tydzień (27 lipca) rusza sprzedaż biletów na październikową premierę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - „Mock - czarna burleska” . O musicalu, dyrektor teatru opowiadał w rozmowie z Moniką Jaworską, w audycji "KoktajLOVE piątki" na antenie Radia RAM.

- Przygotowujemy dużą premierę, widowisko; musical „Mock - czarna burleska” na motywach wielu powieści Marka Krajewskiego - mówił na antenie radia Konrad Imiela, reżyser i autor scenariusza. - W roli komisarza Mocka zobaczymy Artura Caturiana. Na scenie między innymi Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho, Adrian Kąca, Bartosz Picher i Ewa Szlempo-Kruszyńska.

Przygody Mocka to klasyczne, chandlerowskie kryminały noir z nutą thrillera. Są wśród wrocławian lekturą niezwykle popularną; przedwojenne realia miasta przedstawiają z niezwykłą pieczołowitością. Zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

- Wiele rzeczy chcemy opowiadać bardzo serio o tamtej epoce - podkreślał w wywiadzie dla Radia RAM, Konrad Imiela. - Chcemy zrobić nowoczesne przedstawienie, dla którego inspiracją jest stylistyka burleskowa, lata trzydzieste, klimat przedwojennych kabaretów, życia rozrywkowego Breslau i do tego... Berhard Mock. Gospodarzami tej rewii burleskowej jest sześć dziewczyn z ukulele.

Muzyka w spektaklu jest bardzo nowoczesna (m.in. hip-hop, trap). To debiut kompozytorski w Teatrze Capitol 23-letniego Grzegorza Rdzaka. Muzyka wypełni całe przedstawienie; nie będzie w nim mówionych dialogów.
 
- Razem z Romanem Kołakowskim pisaliśmy piosenki do tego spektaklu - dodaje Imiela. - Tak się stało, że Roman od nas odszedł w styczniu, zmarł w trakcie prac. Byliśmy podzieleni pracą nad scenariuszem. Roman miał stworzyć teksty dziesięciu dużych songów, które są najważniejszymi obrazami w tym przedstawieniu. Zdążył napisać pięć z nich. To będzie ostatnia premiera tekstów Kołakowskiego.

Kostiumy do spektaklu zaprojektowała Anna Chadaj (m.in. „Blaszany bębenek”, „Trzej muszkieterowie”, „Nasza mama czarodziejka”), scenografię – Anna Haudek („Wyzwolenie: królowe”).

Premiera w Teatrze Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu 12 października. Sprzedaż biletów rusza 27 lipca o godzinie 12:00.

Zdjęcie w tekście Teatr Capitol Wrocław, fot. Łukasz Giza
Cały podcast Radia RAM znajdziesz tutaj.