Nowe musicale w Gdyni i Warszawie?

W opublikowanej przez Polską Agencję Prasową rozmowie z Wojciechem Kościelniakiem, dotyczącej najnowszej premiery w Teatrze Żydowskim "Śpiewak jazzbandu", reżyser opowiedział  o planowanych produkcjach musicalowych w Teatrze Syrena w Warszawie oraz Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Kościelniak zapytany przez dziennikarza PAP o współpracę z Jackiem Mikołajczykiem, dyrektorem Syreny przyznał: "Rzeczywiście, ostatnio zaprosił mnie do Teatru Syrena, gdzie - jak wszystko dobrze pójdzie - będziemy razem pracować nad musicalem "Kapitan Żbik". Wbrew pozorom musical nie musi być zawsze do śmiechu. Rozpoczniemy pracę późną jesienią tego roku".

W tym samym wywiadzie na pytanie o  plany artystyczne, Wojciech Kościelniak wspomina o planowanej premierze w Teatrze Muzycznym w Gdyni: "Mam nieco planów, choć nie wszystkie są związane z konkretnymi tytułami. Mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej w Teatrze Muzycznym w Gdyni w 2021 r. będę reżyserował "Quo vadis". I to wcale nie będzie "ramotowata lektura", lecz poważna inscenizacja".

Informacja o "Quo vadis" pojawiła się już dwa lata temu. O pomyśle mówił wtedy dla trojmiasto.pl Igor Michalski, dyrektor gdyńskiej sceny muzycznej. 

Cały wywiad można przeczytać tutaj