"Nędznicy" wracają do Gdyni

Rozpoczynający się sezon w Teatrze Muzycznym w Gdyni to tylko rozgrzewka przed premierami zaplanowanymi na kolejne lata.

Muzyczna scena imienia Danuty Baduszkowej otwiera nowy sezon (7 września) musicalem "Hairspray" w reżyserii Bernarda Szyca. Na marzec przyszłego roku zaplanowano "Księgę dżugli" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Atrakcyjnie zapowiada się również "Koncert Sylwestrowy".

Ten sezon to również pożegnanie z tytułem i kończącą się licencją na musical "Notre Dame de Paris". Jest jednak dużo dobrych wiadomości na przyszłość.

- Trwają intensywne i z dreszczykiem emocji przygotowania do polskiej prapremiery "Mistrza i Małgorzaty" - mówi dla musicaloveinfo.pl Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni. - Spektakl z piosenkami Andrzeja Poniedzielskiego oraz z muzyką Janusza Stokłosy, wyreżyseruje Janusz Józefowicz. Autorem scenografii jest Andrzej Woron.

Na kwiecień 2021 roku zaplanowano premierę "Something Rotten!" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.

- Ten musical z Broadwayu wystawimy jako pierwsi w Europie - podkreśla dyrektor Michalski.

Kolejne tytuły gdyńskiej sceny to "Quo Vadis" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka oraz zaplanowany na 2022 rok powrót musicalu "Nędznicy" w reżyserii Michała Zadary. Przypomnijmy, spektakl "Les Miserables" w reżyserii Jerzego Gruzy miał swoją polską prapremierę w 1989 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

- Prowadzimy również rozmowy z moskiewskim teatrem - dodaje Igor Michalski. - W 2023 roku chcemy przenieść, być może w całości, musical "Anna Karenina" napisany przez Petera Kellogga i Daniela Levine. Myślę, że ten tytuł zainteresuje widzów.