Musical "Pippin". Premiera w Poznaniu

7 września premiera musicalu "Pippin" Stephena Schwartza w reżyserii Jerzego Jan Połońskiego. 25 marca w Teatrze Muzycznym w Poznaniu rozpoczyna się casting.

"Pippin" to musical z 1972 roku z muzyką i tekstami Stephena Schwartza (trzykrotnego zdobywcy Oskara i czterokrotnego Grammy). Swój wkład w libretto miał się także Bob Fosse, który wyreżyserował oryginalną produkcję na Broadwayu. Musical zdobył 4 nagrody Tony Awards.

W skrócie: Następca tronu frankijskiego, młody książę Pippin szuka tajemnicy prawdziwego szczęścia. Szuka go w chwale pola bitwy, pokusach ciała i intrygach władzy politycznej (po pozbyciu się ojca, króla Karola Wielkiego). W końcu jednak Pippin odkrywa, że ​​szczęście nie leży w nadzwyczajnych przedsięwzięciach, ale raczej w niezwykłych chwilach, które zdarzają się każdego dnia. Przesłanie "Pippina" jest uniwersalne, dla publiczności w każdym wieku.

W poniedziałek 25 marca o godz. 10.00 rusza casting do musicalu „Pippin”, którego premiera odbędzie się 7 września 2019 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Jan Połoński.”. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska, scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, a kostiumy stworzy Agata Uchman. Będzie to polska premiera tego spektaklu.


Teatr poszukuje osób do następujących ról:

MISTRZ CEREMONII - skala: b - as2 (wersja żeńska), B - as1 (wersja męska), płeć dowolna. Prowodyr - czarujący i manipulujący, jest jak kameleon. Prowadzi Pepina poprzez własną historię. Jest doskonałym tancerzem. Obsesyjnie chce wystawić wspaniałe widowisko dla publiczności.

PEPIN – skala: des - as1, mężczyzna, wiek: od 18 do 28 lat, młody wygląd. Młody, zagubiony główny bohater. Pragnie odnaleźć swój cel w życiu. Naiwny, niewinny, początkowo nieszczęśliwy. W końcu odnajduje miłość i sens w życiu z Catherine i Theo.

Casting odbędzie się na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu.