Musical "Nocne metro"

Musical "Nocne metro". Polski robotniczy punk, italo disco i turkish dance zmieszają się w pełnym namiętności, metafizyki i podziemnej poezji musicalu infrastrukturalnym "Nocne metro", w którym wystąpią debiutanci: Marta Parzychowska, Patryk Wereszczyński oraz młodzi aktorzy scen teatralnych - Michał Bajor i Karol Włoch.

23 marca o godz. 19.00 w Teatrze WARSawy odbędzie się premiera "Nocnego metra" Michała Walczaka w reżyserii autora. Kolejny pokaz odbędzie się 24 marca o 19.00.

Włosko-tureckie konsorcjum budujące II nitkę metra przerywa budowę, gdy robotnicy znajdują tajemniczy szkielet pod Bródnem. Wysłana z Muzeum Archeologicznego doktorantka musi zdecydować, kiedy zostaną wznowione prace. W męskim świecie włoskich, tureckich i polskich robotników, którzy od tygodni nie widzieli powierzchni i kobiet rozegra się dramat, w którym maszyny staną naprzeciwko ludzi, robotnicy naprzeciw inteligencji, a modernizacja zderzy się z historią Bródna - najstarszej osady na terenie Warszawy. Co kryją podziemia stolicy? Czy uda się dokończyć budowę II nitki - i wrócić bezpiecznie na powierzchnię?

Polski robotniczy punk, italo disco i turkish dance zmieszają się w pełnym namiętności, metafizyki i podziemnej poezji musicalu infrastrukturalnym "Nocne metro", w którym wystąpią debiutanci: Marta Parzychowska, Patryk Wereszczyński oraz młodzi aktorzy scen teatralnych - Michał Bajor i Karol Włoch.

Spektakl inauguruje działalność nurtu teatru muzycznego START-UP MUSICAL w ramach Społecznej Sceny Debiutów w Teatrze Warsawy. START-UP MUSICAL to prowadzone przez Michała Walczaka laboratorium polskiego musicalu, w ramach którego młodzi reżyserzy, dramatopisarze i aktorzy będą tworzyli oryginalny repertuar dla teatrów muzycznych.

Materiał nadesłany