"Les Miserables School Edition" w Warszawie. To może być najciekawsza premiera tego lata!

Śródmiejski Teatr Muzyczny świętuje jubileuszowy sezon. Dziesięć lat pracy nad musicalowymi produkcjami zwieńczy premiera "Les Miserables School Edition" w Teatrze Studio.

Śródmiejski Teatr Muzyczny powstał z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy w 2009 roku i od samego początku działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. Na scenie występują pasjonaci teatru, musicalu, niezwiązani zawodowo z aktorstwem. Choć nie ukrywajmy niektórzy z nich połykają musicalowego bakcyla i swoją przyszłość wiążą z tym niesamowicie emocjonalnym gatunkiem.

Każdego roku musicalowa poprzeczka wędrowała w górę, o czym świadczy imponująca lista tytułów: "Lato Miłości", "Music All the Time", "Siedzieliśmy na dachu", "Jesus Christ Superstar", "Grease", "Miss Saigon", "Skrzypek na dachu", "Footloose" (zobacz recenzję), "Spamalot czyli Monty Python i Święty Graal" (zobacz recenzję).

Tegoroczną produkcję bez cienia wątpliwości już można nazwać największym wydarzeniem młodzieżowej sceny musicalowej w historii polskiego musicalu. Od kilku miesięcy trwają intensywne przygotowania, powstają kostiumy i dekoracje. Do tych ostatnich twórcy Śródmiejskiego Teatru Muzycznego przywiązują dużą wagę. Na potrzeby musicalu "Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal" wybudowany został prawdziwy średniowieczny zamek, a w "Miss Saigon" na scenie wylądowała replika helikoptera Bell UH-1 Iroquois. Teraz pracownią scenograficzną zawładnęła dziewiętnastowieczna Francja!

Premiera "Les Miserables School Edition" w reżyserii Antoniusza Dietziusa oraz przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego26 czerwca . Dzień później w Teatrze Studio wyjątkowa wersja spektaklu. Obok młodych wykonawców wystąpią artyści polskiej sceny musicalowej! To m.in. soliści kreujący główne role w produkcjach "Les Miserables" w 2010 roku w Teatrze Muzycznym ROMA oraz od 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Zaproszeni goście wystąpią we fragmentach produkcji, zamieniając się z solistami na potrzeby wybranej sceny. Wcielą się w postacie, w których mogliśmy ich oglądać w poprzednich polskich realizacjach tytułu. Wystąpią Danuta Błażejczyk jako Madame Thenardier, Kaja Mianowana jako Cosette, Edyta Krzemień w roli Fantine, Jakub Wocial jako Jean Valjean, Kamil Dominiak jako Enjolras i Marcin Wortmann jako Marius.

Jubileuszowy spektakl będzie niepowtarzalnym wydarzeniem, w którym zatrze się niepisana granica świata "amatorskiego teatru musicalowego" z zawodową sceną muzyczną!

Poznaj obsadę "Les Miserables School Edition": 

JAN MARCZUK jako JEAN VALJEAN
JĘDRZEJ CZERWONOGRODZKI jako JAVERT
JOANNA JARUGA jako FANTINE
MACIEJ TOMASZEWSKI jako MARIUS oraz FEUILLY/ZESPÓŁ
MATEUSZ TOMASZEWSKI jako MARIUS oraz FEUILLY/ZESPÓŁ
JUSTYNA MRÓZ jako COSETTE
KRYSIA ZAJKOWSKA jako EPONINE
MIKOŁAJ KISIEL jako ENJOLRAS
ARTUR GANCARZ jako MONSIEUR THÉNARDIER
MARTA RODZIEJCZAK jako MADAME THÉNARDIER
ŁUKASZ OBŁĄK - FAUCHELEVANT / ZESPÓŁ
ANTONIUSZ DIETZIUS - MAJSTER W FABRYCE
MATEUSZ OTŁOWSKI - ALFONS
TOMASZ CZERSKI - BISKUP DIGNE
MICHAŁ RULAK - BAMATABOIS
KRZYŚ TYMIŃSKI - GAVROCHE
AGATA PERZYNA - MAŁA COSETTE
ANTONINA BORUCH - MAŁA EPONINE
GABRYSIA FIGLARZ - ZESPÓŁ
NIKOLA JODKO - ZESPÓŁ
ANTEK KLAMKA - PROUVAIRE / ZESPÓŁ
DOMINIK KUŚNIERCZYK - COMBEFERRE / ZESPÓŁ
OSKAR KORAB - JOLY / ZESPÓŁ
FELIKS GOLACHOWSKI - ZESPÓŁ
JAKUB OCHAL - GRANTAIRE / ZESPÓŁ
BARTŁOMIEJ SZRUBAREK - COURFEYRAC / ZESPÓŁ
MICHAŁ OLECHNIEWICZ - LESGLES / ZESPÓŁ
TOMASZ SKWIROWSKI - ZESPÓŁ
JULIA ZARZECKA - ZESPÓŁ
KATARZYNA KANABUS - ZESPÓŁ
PAULINA SKOWROŃSKA - ZESPÓŁ
JULIA BIELIŃSKA - ZESPÓŁ
WERONIKA RUCIŃSKA - ZESPÓŁ
KATARZYNA WIERTEL NGO-VAN
DOMINIKA SOBOL - ZESPÓŁ
KATARZYNA STOPKA - ZESPÓŁ
NATALIA PODSIADŁA - ZESPÓŁ
PAULINA MRÓZ - ZESPÓŁ
ZOSIA ŁYSOŃ - ZESPÓŁ
MARTA KOSIOREK - ZESPÓŁ
MILENA BURDALSKA - ZESPÓŁ
PAULINA FIGLARZ - ZESPÓŁ
JULIA JARMOSZEWICZ - ZESPÓŁ
ALEKSANDRA KOŁODZIEJ - ZESPÓŁ
ZUZANNA MEYER - ZESPÓŁ
ANIA ŚMIAŁEK - ZESPÓŁ

53690307_2162567720496853_3128754366555619328_ojpg