Kubański musical 3 kilometry od polskiej granicy

Już 29 marca w Teatrze Uckermärkische Bühnen w Schwedt musical „Havana Nights”, nominowany do nagrody Live Entertainment 2016 w kategorii „Najlepszy show roku”. Swoje umiejętności w żywiołowym i pulsującym karaibskimi rytmami widowisku zaprezentują tancerze z Hawany, gwiazdy „Circo Nacional de Cuba” i „Girl Band”.

Musical opowiada historię turysty Luca, który po raz pierwszy podróżuje na Kubę. W powietrzu unosi się zapach cygar, na ulicach dominują stylowe, kolorowe samochody z lat 40-tych i 50-tych. Muzyka wylewa się z barów na małe uliczki, gdzie piękne kubańskie kobiety tańczą salsę pomiędzy starymi, kolonialnymi budynkami. Luca jest zachwycony tym nowym dla niego światem. Jego oczy wędrują po okolicy i próbują chłonąć wszystkie niezwykłe wrażenia. Kiedy odkryje piękną Aleynę, zastygnie na jej widok. Bracia Aleyny nie są szczególnie entuzjastycznie nastawieni do jego uczuć, więc Luca musi się wykazać na ulicach Hawany, żeby zdobyć zaufanie, szacunek i serce dziewczyny.

Tancerze

Najlepsi tancerze Hawany zjednoczyli siły w „Havana Nights Company”. Zespół połączył wyjątkowość tańca nowoczesnego i klasycznego, a także egzotyczną różnorodność stylu kubańskiego. Dzięki temu możemy doświadczyć ognistej mieszanki salsy, merengue, hip-hopu i breakdance: najwyższy poziom tańca połączony z kreatywnością choreograficzną!

Akrobaci

Gwiazdy światowej sławy z „Circo Nacional de Cuba”, laureata licznych międzynarodowych festiwali cyrkowych (włączając w to Monte Carlo, Chiny, Włochy, Hiszpanię i Francję), zapewnią niesamowite pokazy akrobatyczne. „Circo Nacional de Cuba” został założony w 1959 roku, a swoimi korzeniami sięga ulicznych występów w Hawanie. Oparty jest na wielowiekowej tradycji cyrku kubańskiego. Jego akrobaci od początku wnosili element zaskoczenia i innowacyjności.

Muzycy

„Girl band” to prawdziwa kubańska siła kobiet w połączeniu z latynoskim urokiem i muzycznymi tradycjami Kuby. Ta 8-osobowa ekipa daje publiczności wyjątkową muzyczną przyjemność. W tym zespole pasja i umiejętności jednoczą się w najpiękniejszej formie. Harmonia instrumentów i pulsująca energia kubańskiego temperamentu sprawiają, że serca publiczności biją szybciej.

Zapraszamy już 29 marca do Schwedt!