Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym. Są jeszcze wolne miejsca na spektakle do 17 kwietnia.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar”  w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello od 4 lat jest sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

 W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej występuje Jakub Wocial uznany za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureat Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach.

Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreuje Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszy orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Wszystkie utwory  w ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego.

Idealnie zgrana z mistrzowską muzyką doskonała choreografia Santiago Bello oraz niezwykła, symboliczna scenografia Doroty Sabak sprawiają, że sceny musicalu zapadają w pamięć niczym dzieła malowane muzyką, wokalem i gestem. Ta inscenizacja porusza obrazem i dźwiękiem! Być może dzięki niej łatwiej będzie oderwać się od zabieganej codzienności i pomyśleć o głębokim sensie Świąt Wielkanocnych.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inscenizacja Teatru Rampa w 2017 roku otwierała 4. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” w Lublinie, a w 2018 IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W tym roku na przełomnie kwietnia i maja musical będzie wystawiany w Admiralspalast w Berlinie, a w październiku i listopadzie w krakowskim Teatrze Variété.

libretto TIM RICE
muzyka ANDREW LLOYD WEBBER
przekład WOJCIECH MŁYNARSKI, PIOTR SZYMANOWSKI
reżyseria SANTIAGO BELLO, JAKUB WOCIAL
choreografia SANTIAGO BELLO
kierownictwo muzyczne JAN STOKŁOSA
scenografia, kostiumy DOROTA SABAK
reżyseria światła TOMASZ FILIPIAK
reżyseria dźwięku TOMASZ BUDKIEWICZ
wizualizacja MARCIN ALMERT
kierownictwo produkcji ELIZA PAROL

Obsada:
JEZUS – Jakub Wocial / Sebastian Machalski
JUDASZ – Jerzy Gmurzyński / Sebastian Machalski
MARIA MAGDALENA – Natalia Piotrowska / Agnieszka Przekupień
PIŁAT – Andrzej Danieluk / Maciej Nerkowski
KAJFASZ – Paweł Erdman / Paweł Tucholski
KAPŁANKA – Brygida Turowska
ANNASZ – Agnieszka Fajlhauer
PIOTR – Maciej Pawlak / Kuba Szyperski
SZYMON – Arkadiusz Borzdyński / Przemysław Niedzielski
HEROD – Daniel Zawadzki
PRZEZNACZENIE – Dominika Łakomska / Marta Wardyńska

Zespół taneczno-wokalny:
Anna Kędroń, Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan,
Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert TonderaJesus_Christ_Superstar_plakat_680x960jpg