Jadą z "Grease" w Polskę

Musical "Grease" wyrusza w podróż po Polsce. Spektakl wyprodukowany przez agencję Mjoy, w reżyserii Kacpra Wojcieszka i Marcina Borchardta, miał swoją premierę w Teatrze Variete Muza w Koszalinie w marcu tego roku. W nowym sezonie spektakl będzie można obejrzeć również w Akademicki Centrum Kultury w Częstochowie oraz Operze Podlaskiej w Białymstoku. Nie zapomniano o koszalińskiej publiczności.

Szybkie samochody, cheerleaderki w różowych strojach i wszechobecna brylantyna! Pierwsze miłosne problemy, zwariowane potańcówki, prawdziwe przyjaźnie. Fantastyczna choreografia i chwytliwe, przebojowe piosenki m.in. "You Are The One That I Want", "Summer Nights" i wiele innych. Kultowy musical, który przenosi widzów w szalone lata 50 - te! "Grease" to także wielki przebój filmowy z 1978 roku, z niezapomnianymi rolami Johna Travolty i Olivii Newton - John. To jeden z najbardziej kultowych filmów muzycznych w historii, nominowany do wielu prestiżowych nagród (w tym m.in. do Oscara i Złotego Globu).

W spektaklu wykorzystywana jest oryginalna, dwupiętrowa scenografia, fantastyczne stroje; do tego wspaniała gra świateł. Widzów zachwycają znane z musicalu piosenki w polskich wersjach językowych, zaśpiewane przez doskonałych wokalistów. Wszystko okraszone wypracowaną, stylową choreografią oraz grą aktorską. Wystąpią Magdalena Łoś, Sylwia Piotrowska, Magda Kacperek, Katarzyna Pietrzyk, Paula Kocięcka, Paulina Barów, Cruise von Bardeleben, Paweł Barów, Bartosz Czaja, Jacek Stróż, Dawid Tokarczyk, Marcin Borchardt, Kacper Wojcieszek.

Spektakle:

22 września i 23 listopada 2019 Teatr Variete Muza Koszalin
3 listopada 2019 Akademickie Centrum Kultury Częstochowa
18 stycznia 2020 Opera i Filharmonia Podlaska BiałystokReżyseria: Kacper Wojcieszek, Marcin Borchardt Choreografia: Kacper Wojcieszek, Jacek Stróż Scenografia: Beata Jasionek, Maciej Rutkowski Światła: Alicja Brożyna Nagłośnienie: Paweł Skoczyk.