Dziesięć lat MAM. 300 osób na scenie

Młodzieżowa Akademia Musicalowa świętuje 10-lecia istnienia. 30 czerwca odbędzie się GALA MUSICALOWA będą zwieńczeniem jubileuszu. Oprócz wychowanków MAM, na scenie pojawią się goście: Mateusz Damięcki, Damian Aleksander, Emose Uhunmwangho i Kaja Karczmarczyk. Gala odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Obejrzeć ją będzie można również na telebimie przed NFM, siedząc wygodnie na leżaku oraz na YouTube - podczas transmisji live.

MAM - czyli Młodzieżowa Akademia Musicalowa powstała we Wrocławiu w 2009 roku, jako śmiały pomysł niezbyt jeszcze wtedy doświadczonych przyjaciółek ze szkoły muzycznej. We Wrocławiu dzieci i młodzież nie miały zbyt wielu możliwości rozwijać talenty taneczne, aktorskie i wokalne, kumulując je potem na scenie w formie musicalu. Magdalena Zawartko, Malwina Aleksander i Joanna Kaczmarek powołały więc szkołę do życia i z powodzeniem prowadzą ją już dziesiąty rok.

- MAM to realizacja dziecięcych marzeń o byciu blisko teatru, dlatego pewnie coraz więcej chętnych wkracza w szeregi Akademii - mówi Joanna Kaczmarek. - To też miejsce, do którego przyjść może każdy - mały i duży, z doświadczeniem i planami, lub zupełnie bez. "Wierzymy, że każdy ma talent i prawo do jego odkrycia”

Obecnie w MAMie odbywają się  zajęcia dla 2-latków z rodzicami (MAMiątka) oraz 3 - 6-latków(MAMinki). Są też grupy młodzieżowe 7-19 lat oraz grupa dla dorosłych (MAMuty). Podczas gali wszyscy uczestnicy zajęć spotkają się na jednej scenie, aby świętować dziesiąte urodziny Młodzieżowej Akademii Musicalowej.

- Gala musicalowa z okazji 10-lecia Młodzieżowej Akademii Musicalowej to muzyczna historia opowiadająca o marzeniach, pasji, przyjaźni, odwadze i spełnieniu - wyjaśnia Magdalena Zawartko. - Na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu zaprezentuje się 300 adeptów sztuki musicalowej – wystąpią oni w repertuarze z bajek i musicali, a towarzyszyć im będzie orkiestra pod batutą Mateusza Walacha. Muzyka będzie przeplatana anegdotami i historiami z dziesięcioletniej działalności MAM-u.

10latjpg

Gospodarzami wieczoru będą trzy charyzmatyczne artystki, założycielki MAM-u: Malwina Aleksander, Joanna Kaczmarek i Magdalena Zawartko. Do wspólnej rozmowy o marzeniach zaprosiły one Mateusza Damięckiego, który przeprowadzi widzów przez ten niezwykły wieczór. Na scenie pojawią się również wspaniali goście: Emose Uhunmwangho, Damian Aleksander i absolwentka MAM-u Kaja Karczmarczyk.


Zapraszamy do wspólnego oglądania Gali Musicalowej na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki, gdzie będzie można cały koncert obejrzeć na żywo na wystawionym telebimie. Przed Narodowym Forum Muzyki będą czekały leżaki. Wstęp na Plac Wolności przed Narodowym Forum Muzyki jest bezpłatny. Tych, którzy nie mogą dotrzeć na koncert zapraszamy przed ekrany - transmisja live będzie dostępna na kanale: www.youtube.com/mammusical

Gala rozpoczyna się 30 czerwca 2018 o godz. 18.  Zdjęcia w tekście AQQ.FOTO

KOLORY88jpg


KOLORY87jpg