Casting w ROMIE. Jesienią musical AIDA.

Teatr Muzyczny ROMA ogłasza casting do musicalu Eltona Johna i Tima Rice’a AIDA. Premiera planowana jest na 19 października 2019 roku.

„AIDA” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna, do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

Polska prapremiera planowana jest na 19 października 2019 roku (reżyseria: Wojciech Kępczyński, przekład: Michał Wojnarowski).

I etap przesłuchań odbędzie się w dniach 25-27 marca (początek codziennie o 11:00) w siedzibie TM ROMA: Warszawa, wejście służbowe, ul. Św. Barbary 12. Wszystkie szczegóły dotyczące castingu znajdują się w dokumencie do pobrania poniżej.

Musical Eltona Johna i Tima Rice’a AIDA wystawiany jest na podstawie specjalnego porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited: www.mtishows.eu