Artyści musicalowi w niezwykłym koncercie

„Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” To inicjatywa muzyczna, która na stałe wpisała się w gamę wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów wybuchu powstania w 1944 roku.

Od 13 lat Muzeum zaprasza wszystkich chętnych do upamiętnienia tamtego czasu i znakomitych ludzi, walczących Polaków, poprzez wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zagra orkiestra Stokłosa Collective Orchestra pod batutą Jana Stokłosy, który również zaaranżował wszystkie utwory. Partytura koncertu liczy 267 stron. 

Na scenie obok Chóru Warszawiaków, zaśpiewają Natalia Piotrowska (Teatr Roma, Teatr Rampa, Teatr Variete),  Sebastian Machalski (Teatr Rampa) i Kuba Jurzyk. Przypomnijmy w ubiegłym roku w koncercie 1 sierpnia śpiewali Paulina Grochowska (Teatr Syrena, Teatr Rampa), Maciej Pawlak (Teatr Syrena, Teatr Rampa, TM Poznań) i Jakub Wocial (Teatr Rampa. TM Łódź).

Co roku Plac Piłsudskiego gromadzi tłumy mieszkańców stolicy i wszystkich zainteresowanych historią Warszawy. Wydarzenie, umożliwia chętnym aktywne uczczenie pamięci Powstańców poprzez wspólne śpiewane pieśni. Spotkania te są pełne spontaniczności i pozbawione patosu. Śmiało można powiedzieć, że koncert pt.: „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” stał się warszawską tradycją, tworzy przestrzeń integracji pokoleń oraz zaspakaja zainteresowania miłośników muzyki z tamtych lat i historii stolicy. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są śpiewniki, zawierające repertuar powstańczy, które ułatwią zebranym wspólne śpiewanie.

Czas: 1 sierpnia (czwartek), godz.20.30
Miejsce: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
wstęp wolny

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej, koncert będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP1 (od 20.35).