10 lat "My Fair Lady" w Łodzi

2 października na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi po raz 66 wraca musical Fredericka Loewe "My Fair Lady". Tego dnia mija dokładnie 10 lat od premiery spektaklu na tej łódzkiej scenie. Warto sięgnąć do klasyki musicalu.

Libretto musicalu "My Fair Lady", będącego jednym z największych światowych sukcesów tego gatunku, powstało na podstawie dramatu Georga Bernarda Shawa. Od czasu swojej premiery w 1956 roku, musical święci triumfy i bije rekordy popularności na scenach teatrów całego świata. Dodatkowo spopularyzowała go wersja filmowa, nagrodzona ośmioma Oscarami, z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem w rolach głównych.

W październikowych pokazach nie zabraknie niespodzianek. Obok Aleksandry Borkiewicz, Elizę Doolittle zagra (debiutująca w tej roli) Hanna Okońska. W roli profesora Higginsa wystąpi Andrzej Kostrzewski. Pickeringa kreować będą Zenon Kowalski oraz (po raz pierwszy w tym musicalu) Przemysław Rezner.

"My Fair Lady" to nie tylko trzymająca w napięciu, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów fabuła. Dzięki piosenkom takim jak „Jeden mały szczęścia łut”, „Przetańczyć całą noc” czy „Tę ulicę znam”, będącymi nieśmiertelnymi przebojami, oraz pogodnej, wartko toczącej się historii ujętej w doskonałych dialogach, to spektakl zdolny usatysfakcjonować zarówno wytrawnego melomana jak i początkującego bywalca teatru muzycznego.

W nadchodzącym sezonie pokazu "My Fair Lady" zaplanowano w Teatrze Wielkim w Łodzi:  2-4 października 2019, 11 lutego 2020 oraz 18 i 19 kwietnia 2020.

"My Fair Lady" doczekało się blisko 30 realizacji na wszystkich najważniejszych scenach muzycznych w Polsce.

Fot.  Chwalisław Zieliński / Teatr Wielki Łódź